Hory a kopce v Praze 1.díl

nádraží Horní PočerniceNe vždy se vám chce jet na výlet někam daleko. Tak jsem se pro své přátele připravil miniseriál výletů po Praze. První výlet musí logicky mířit na nejvyšší horu v Praze – Bílou horu. Ano, vím že formálně není nejvyšší, ale kdo z vás zná kopeček nekopeček nedaleko Sobína. Výlet začíná na Masarykově nádraží s odjezdem vlaku v 9:30 do stanice Praha Ruzyně. (foto je ale z jiného nádraží, tam kde bydlíme)

 

v mlze na Bílé hoře Rozhodně stojí za prohlídnutí samotné nádraží s budovou až skoro u závor, se starými mechanickými návěstidly. Odtud pokračujeme okolo věznice a po ruzyňských schodech na pole až k mohyle.

 

 

u zdi oboryOd mohyly co nejrychleji ke zdi chránící oboru Hvězda. Šustění listí zpestřuje naší procházku parkem. Z parku vycházíme u konečné tramvaje Petřiny a hledáme restauraci – je čas oběda. Pizzeria Rimini uspokojí naší potřebu. Po obědě vyrážíme na autobus 191 a necháme se přiblížit na Strahov.

 

 

 

Odtud okolo jezírek a kostelíka sv. Michala k dětskému parku s obří klouzačkou a dále k Národopisnému muzeu (letohrádek Kinských) v Holečkově ulici.

Dreveny kostelik Podzim v zahrade Zvonička výhled

 

Přecházíme ulici a míříme do parku Sacré Coeur. Rozhlédneme se po okolí, zacvičíme na venkovních posilovacích strojích a vycházíme u záchodků v prvním patře OC Anděl. Zde výlet končí. Tak zase příště.Park Sacre Couer  OC Anděl

 

Další fotografie (jen pro přihlášené)


Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *