Hory a kopce v Praze 2.díl

O listopadovém víkendu se uskutečnil další výlet za kopečky hlavního města – lze říci testováno na lidech. Výlet začíná na Anděl – přesněji na vlakové zastávce Praha – Smíchov Na Knížecí.

Motoráčkem popojedete jednu stanici na nádraží Praha – Žvahov. Odtud přímo do kopce na zbytky hradu Děvína. Je to velmi prudce do kopce, ale je možné tudy vynést i kočárek s dítětem. J

Z hradu Děvína již nic nezůstalo. Patrné jsem jen terénní vlny, kde asi mohly stát hradby, kde věž. Z Děvína je nádherný kruhový výhled kolem dokola – od centra Prahy, Nuselského mostu, mrakodrapů na Pankráci, Branickou skálu, Barrandovský most a až po sídliště Barrandov.

Následná cesta je již po rovince. S kočárkem pokračují od Děvína k vodárenské věži. Ale doporučuji po cestičkách dojít k východní hraně stráně s výhledem na řeku Vltavu a Branickou skálu a následně se vrátit zpátky k vodárenské věži.

Odtud ke hřbitovu a za ním určitě neminete studánka přímo u silnice. Cesta po silnici dolů je příjemná. Pozor jen na přejezdu, vlaky zde jedou opravdu rychle. Jeden nás zrovna míjí a část týmu zůstane za přejezdem.

Vycházíme u metra Radlická. Ten kdo z vás často nezavítá do těchto končin, překvapí vás nově postavená konečná tramvaje a nová administrativní budova ČSOB. Architektura objektu působí zvenku příjemně a mému oku lahodící.

Aby těch kopců nebylo málo, pokračuje od konečné tramvaje po schodech nahoru do ulice Štorkánova a dále ke hřbitovu na Malvazinkách. Je dvanáct hodin a dáváme oběd v cukrárně www.snidejtesampanske.cz Šampaňské si nedává, ale díky sychravému počasí objednáváme si čaje, latté a horké čokolády. Cukrárna je malá a plná lidí, takže sedíme venku na zahrádce. Škoda, že není léto, to bych tu vydržel sedět i déle.

Přecházíme hlavní silnici (Peroutkovu) a pokračujeme ulicí U Mrázovky na Mrázovku. Je s podiven, že na takovém malém a úzkém kopečku se vešla sportoviště na volejbal a regulérní fotbalové hřiště. Vycházím u hotelu NH (dříve Movenpick), ptáme se na recepci, jestli můžeme jet výtahem (lanovkou) dolů. Je to zážitek a vřele doporučuji jet ze shora dolů. Zlom, kdy se kabina zlomí z vodorovné polohy do sešupu dolů, navodím některým z nás pocity děsu.  Cestu končíme na Andělu.

Náklady:

Vlak – lístek MHD nebo Opencard

Cukrárna – 2x horká čokoláda 80,- Kč


Comments

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *